A program indítása után megjelenő ablakban azonnal láthatja a legfontosabb információkat és adatokat. Az ablak elrendezése:
Aktiválási információk
Az ablak jobb felső részén található a szoftver neve, a megvásárolt csomag neve, valamint az aktiválási állapot és a verziószám. Ugyanitt megtalálható, hogy a termék melyik cégnévre lett vásárolva, illetve hogy ki az aktuálisan bejelentkezett felhasználó, ha a fejlett jogosultsági beállítások be vannak kapcsolva.
Főmenü
A logó alatt a főbb menüpontok találhatóak az ablak teljes szélességében. Minden menüpontot egy ikon reprezentál. A művelet indításához mozgassa az egeret a megfelelő ikonra (ekkor nagyobb méretre vált és megjelenik felette a menüpont neve), majd kattintson a bal egérgombbal.
A lehetőségek balról jobbra haladva: Új Bevétel, Új Kiadás, Nyomtatás, Grafikonok, Beállítások, Frissítés, Súgó, Aktiválás.
Szűrés
A főmenü alatt a táblázat szűréséhez (adatok kiválogatása, keresése) szükséges vezérlőelemek találhatóak.
Táblázat
A programba vitt bevételek és kiadások listája a szűrés alatt lévő táblázatban jelenik meg. A táblázathoz számos művelet is tartozik, erről a táblázatok témakörben talál bővebb információt.
Tétel műveletek
A táblázatban kék sávval kijelölt pénzmozgáshoz tartozó műveletek a táblázat bal oldalán láthatóak. Itt lehet módosítani, illetve törölni a kijelölt pénzmozgást, de csak akkor, ha még nem készült hozzá pénztárbizonylat. A mozgatás fel és mozgatás le gombokkal megcserélhető a pénzmozgások sorrendje a tranzakciók időpontjainak változtatásával. Ez a funkció csak a táblázat dátum szerinti rendezése esetén érhető el. A bevétel zöld színnel, a kiadás pirossal jelenik meg. Az új egyenleg oszlopban az adott tranzakció után a pénztárban lévő összeg jelenik meg. Ha piros az új egyenleg háttere, akkor az adott időpontban negatív a pénztári egyenleg, ami nem lehetséges. Ellenőrizze, hogy nem felejtett-e korábbi időpontra beírni egy bevételt. Fontos a bevételek és kiadások sorrendje is, mert például: Ha 1000 Ft a nyitó egyenleg, és történt egy 2000 Ft-os kiadás és egy 2000 Ft-os bevétel, akkor először mindig a bevételt kell beírni és csak utána a kiadást, mert egyébként ideiglenesen mínuszba menne a pénztári egyenleg.
Összesítő
A táblázat alatt egy összesítő található, amely az aktuális szűrések szerint számított összesített értékeket jeleníti meg.
A nyitó egyenlegre csak az időszak szűrés és a pénznem szűrés van hatással. A nyitó egyenleg megmutatja, hogy az adott szűrés szerinti pénznemben mennyi volt az egyenleg az időszak szűrés szerinti legelső dátum nulla óra nulla perckor. A leírás és partner szűrés nem befolyásolja a nyitó egyenleg számítását.
A záró egyenlegre csak az időszak szűrés és a pénznem szűrés van hatással. A záró egyenleg megmutatja, hogy az adott szűrés szerinti pénznemben mennyi volt az egyenleg az időszak szűrés szerinti legutolsó dátumot követő napon nulla óra nulla perckor. A leírás és partner szűrés nem befolyásolja a záró egyenleg számítását.
A nyitó és záró egyenlegeket a szoftver az adatbázisában megtalálható bevételek és kiadások alapján határozza meg. Ezen értékek manuális felülbírálására, vagy nullázására nincs lehetőség. Ha korrigálni szeretne ezen értékeket, akkor az Új bevétel vagy Új kiadás gombbal korrekciós tételeket kell az adott időszakra létrehozni.
Az össz bevétel és kiadás figyelembe vesz minden szűrési opciót.
Limit gomb
Az ablak bal alsó sarkában található Limit gombbal a szűrésektől függetlenül ellenőrizheti, hogy az adott hónapban a jogszabályi korlátozást nem lépi-e át, illetve hogy milyen mértékben közelíti azt meg.