A már a programba beírt bevételi vagy kiadási pénzmozgás módosítása, illetve törlése csak akkor lehetséges, ha a tranzakcióhoz még nem készült pénztárbizonylat.
Módosítás, ha még nem készült bizonylat
A kezdő ablak táblázatában válassza ki a módosítani kívánt pénzmozgást, majd kattintson a Módosít gombon egyszer, vagy kattintson duplán a megfelelő soron a táblázatban. A megjelenő ablakban lehetőség van az adatok változtatására. Az időpont, vagy az összeg megváltoztatásakor az időben későbbi pénzmozgások új egyenleg oszlopa is a módosítás hatására újraszámításra kerül.
Törlés, ha még nem készült bizonylat
A kezdő ablak táblázatában válassza ki a törölni kívánt pénzmozgást, majd kattintson a Töröl gombon egyszer. Az időben későbbi pénzmozgások új egyenleg oszlopa a törlés hatására újraszámításra kerül.
Ahhoz, hogy egy tétel, vagy partner ne szerepeljen a legördülő menüben, keressen a bevételek és kiadások táblázatában egy olyan sort, amely az adott leírással / partnerrel szerepel, majd dupla kattintással nyissa meg és kattintson a csillag jelre (fehéren, kitöltés nélkül jelenjen meg a csillag), majd a Rendben gombra. Ez után új bevétel / kiadás felvitelekor már nem fog szerepelni a megjelölt tétel / partner a legördülő menüben.
Módosítás, ha már készült bizonylat
Ebben az esetben módosítani már csak a megjegyzés rovatot lehet. Ha más mezők módosítása szükséges, akkor érvénytelenítse a pénzmozgást a következő bekezdésben írtak szerint, majd rögzítsen új pénzmozgást és állítson ki új bizonylatot.
Érvénytelenítés, ha már készült bizonylat
A szigorú számadású bizonylatok nem törölhetőek, így a pénzmozgás sem törölhető, ha már készült hozzá bizonylat. Ha tévesen írta be a pénzmozgást, illetve állította ki a bizonylatot, akkor hozzon létre egy ellentétes előjelű pénzmozgást (bevételhez kiadást, kiadáshoz bevételt) azonos összeggel, amelynek leírás részében a következő szerepeljen:
“Ez a bevételi bizonylat érvényteleníti az XY sorszámon XY dátummal kiállított kiadási bizonylatot.”
vagy
"Ez a kiadási bizonylat érvényteleníti az XY sorszámon XY dátummal kiállított bevételi bizonylatot."
Az érvénytelenítés végén a táblázatban és a pénztárjelentésen lesz egy bevétel és egy kiadás azonos összeggel, így a kettő összértéke nulla, ezért nem befolyásolja a pénztárban lévő összeget.